مقالات سایت

۱۳۹۷-۰۳-۰۲
خارش پوست

چهار تهدید علیه امنیت پوستی

تصور اینکه شما با گاز گرفتن یک دراکولای خون‌ آشام در نیمه‌های شب از خواب بیدار شوید خیلی‌ ترسناک است ولی اگر شما در این لحظات مشغول خارش پوست خود باشید، نباید چندان فکر دراکولا را از سرتان بیرون کنید چون اگر یک ذره‌بین به دست بگیرید و به دقت به پوست و مویتان نگاه کنید، شاید نه ردپای دراکولای بزرگ بلکه یک قطار از دراکولای‌های کوچک از جنس شپش، ساس، کنه و یا گال را روی پوست و مویتان پیدا کنید.
۱۳۹۷-۰۲-۰۵
شوره سر

چگونه از شر شوره سر خلاص شویم ؟

شوره سر به علت تجدید و بازسازی بسیار سریع سلول های پوست سر ایجاد می‌شود، سلول های مرده به شکل پودری سفید یا ورم های کوچک و چرب از پوست سر جدا می‌شوند.دو نوع شوره وجود دارد: خشک و چرب
۱۳۹۷-۰۲-۰۲
پیری پوست

پیری پوست را جدی بگیریم!

پیری پوست ,معمولابه علت گذر زمان و افزایش سن به وجود می‌آید.البته کمابیش دیده می‌شود که افراد با سن مشابه جوان‌تر یا پیرتر از دیگری به نظر می‌رسند.عوامل ارثی در این زمینه نقش مهمی دارند، در عین حال عوامل محیطی را نیز در ایجاد پیری پوست نباید نادیده گرفت. سردسته این عوامل «تابش خورشید» است.
۱۳۹۷-۰۱-۲۳
لوازم آرایش

خرید لوازم آرایش

لوازم آرایش که دارای ماندگاری طولانی تری روی پوست هستند حاوی درصد بالایی سرب هستند زیرا این فلز تاثیر زیادی در باقی ماندن پارافین و رنگهای صورت روی پوست دارد.هر چه قدر سرب در این محصولات آرایشی بیشتر باشد ماندگاری این محصولات روی پوست اهم طولانی تر خواهد بود.
۱۳۹۷-۰۱-۲۲
پیدایش شامپو

شامپو چیست؟

قبل از پیدایش شامپو به صورت امروزی، مردم برای شستشوی موی خود از مواد گیاهی مانند سدر و چوبک و کتیرا و مواد معدنی مانند خاکهای سیلیسی استفاده می نمودند. پس از آن، استفاده از صابون برای شستن موی سر بسیار متداول گردید تا اینکه دترجنتهای صناعی شناخته و انواع ملایم آن در شامپوهای نوین به کار گرفته شد.
۱۳۹۷-۰۱-۱۸
سفید شدن مو

علت سفید شدن مو چیست؟

سفید شدن مو پدیده‌ای است که برای هر کسی اتفاق می‌افتد. تنها عده‌ای از مردم در سنین جوانی آن را تجربه می‌کنند، در حالی که سایرین در سال‌های بعد به آن دچار می‌شوند. امیدوارم این مطلب پاسخی به کنجکاوی شما بوده باشد و جواب خود را گرفته باشید.
۱۳۹۷-۰۱-۱۶
مواد غذایی مفید

مواد غذایی مفید

اگر می خواهید زیبا بمانید و پوست شما شاداب و جوان باشد ، از خوردن غذاهای زیر غافل نشوید : خوردن جعفری , کسانی که زیادچای بخورند پیرمیشوند , خوردن فلفل باعث حفظ جوانی میشود , خوردن سیرازپیری زودرس جلوگیری میکند.
۱۳۹۷-۰۱-۱۴
وظایف مو

وظایف مو

وظایف مو محافظت از پوست در مقابل اشعه زیان بار ماوراءبنفش خورشید است که البته نقش مهم تر را در این زمینه رنگدانه های موجود در پوست ایفا می کنند.همچنین وجود مو نقش اساسی در ظاهر فرد دارد.
۱۳۹۷-۰۱-۰۸
بیدار شدن از خواب

بیدار شدن از خواب با صورتی زیبا

معمولا خانم ها وقتی صبح از خواب بیدار می شوند ،خودشان از ظاهرشان راضی نیستند. به همین دلیل اغلب آنها وقتی به سفر می روند یا شب را در منزل یکی از دوستان سپری می کنند ،صبح اول وقت بلافاصله کیف لوازم آرایش خود را برمی دارند.
۱۳۹۶-۱۲-۰۲
ریزش مو

چرا ریزش مو داریم؟

علت خشکی مو ها،کم کاری غدد چربی مو است .که در این حالت مو ها شکننده می شوند و پوست سر نیز بعلت خشک بودن ،پوسته پوسته می گردد و مو ها دچار موخوره شده و به شدت ریزش پبدا می کنند.
۱۳۹۶-۱۱-۲۳
بیماری های پوست

بیماری های پوست و موی سر

برای معالجه شوره سر باید همیشه مو ها را تمیز نگه داشت و از خاراندن سر خودداری کرد. پوست سر را با آب دریا و دم کرده گزنه در هفته دو بار ماساژ داده تا خون در زیر پوست کاملا به جریان بیفتد .
۱۳۹۶-۱۱-۱۸
مواد چسبنده

مواد چسبنده از مو چگونه جدا می شود؟

گاهی به مو هایتان مواد چسبنده از قبیل آدامس ،رنگ چسبیده است ،می توانید مو ها را از قسمتی که مواد چسبیده ، با قیچی کوتاه کنید یا اینکه کمی بیشتر وقت بگذارید و لکه ها را برطرف کنید.
۱۳۹۶-۱۱-۱۴
رشد مو

عوامل مؤثر در رشد مو

رشد مو بستگی به عواملی از قبیل:
تغذیه مناسب ، بهداشت مو ، ورزش
، کوتاه کردن منظم مو ها ، ماساژ پوست سر
و برس زدن مو ها دارد .
۱۳۹۶-۱۱-۱۰
انواع مو

شناخت انواع مو

برای اینکه نوع مو و پوست مو سرتان را بشناسید ، باید چند تار از موهایتان را که حالت طبیعی خود را داشته باشند، از روی شانه یا برس سرتان بردارید و روی یک کاغذ بگذارید و آن را مورد بررسی قرار دهید.
۱۳۹۶-۱۱-۰۸
ساختمان مو

ساختمان مو

کار اصلی مو مواظبت و محافظت از پوست شماست.موها قسمتی از پوست بدن را در برابر آسیب حاصل از ضربات،گرما،رطوبت و اشعه خورشید حفظ میکند .